تبلیغات
دارالقرآن جوادالائمه(ع) - حمله خمپاره ای تروریست ها به حرم حضرت زینب (س)


تاریخ :
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392

مدیر اداره امور حرم زینب (س) در حمله جدید گروه های مسلح تروریست با چهار گلوله خمپاره به این حرم واقع در ریف دمشق به شهادت رسید.


به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل ازشبکه تلویزیونی المنار ،‌ حرمت ماه رمضان باعث نشد گروههای مسلح دست از حمله بردارند و آنها از این فرصت بهره برداری و با چهار گلوله خمپاره به حرم حضرت زینب (س) حمله کردند .

...


احمد فرحات گزارشگر شبکه المنار در حالیکه تصاویر حمله خمپاره ای تروریستها به حرم حضرت زینب (س) پخش می شد و آنها این تصاویر را در پایگاههای اینترنتی قرار داده اند گفت : این چهار گلوله خمپاره به نزدیکی حرم شریف حضرت زینب (س) اصابت کرد و باعث شهادت انس رومانی مدیر اداره امور حرم و همچنین به خسارات مادی منجر شد .

چنین حملاتی در طول بحران سوریه متوقف نشده است . شدیدترین حملات به حرم حضرت زینب (س) نیز ماه مارس گذشته بود . در آن زمان انفجاری در نزدیکی یکی از درهای این حرم رخ داد و خسارات مادی به بار آورد.

انفجار دیگری در ژوئیه گذشته در پارکینگ خودروها نزدیک بیمارستان صدر در منطقه حضرت زینب (س) رخ داد . این انفجار ناشی از خودروی بمب گذاری شده بود که یک فرد انتحاری رانندگی آن را به عهده داشت و در این حمله شماری زخمی شدند.

نوامبر گذشته نیز 11نفر از جمله شماری زن و کودک در انفجار بمبی در نزدیکی حرم حضرت زینب ( س) به شهادت رسیدند و شمار دیگری زخمی شدند .

حملات دیگری به این حرم مانند گلوله باران ، منفجر کردن و تک تیراندازی صورت می گیرد که به شهادت شماری منجر شده است علاوه بر اینکه برخی علما نیز در این منطقه ترور شده‌اند.

همه اینها باعث نشده است که زائران از آمدن به این حرم و اقامه نماز در آن خودداری کنند.

حرم حضرت سکینه ( س) در شهر داریا در ریف دمشق نیز هدف حمله قرار گرفته است و گروههای مسلح آن را به مرکز نظامی تبدیل کردند که به خرابی هایی در دیوارها و گنبدش منجر شده است .

حمله به مقدسات از این هم فراتر رفته است و گروههای مسلح قبر صحابی بزرگ حضرت رسول (ص) یعنی حجر بن عدی کندی را در شهر عدرا در ریف دمشق نبش قبر کردند که با خشم گسترده اعراب و مسلمانان علیه افراد مسلح مواجه شد که برای مقدسات اسلامی  مسیحی حرمتی قائل نیستند .

منبع : واحد مرکزی خبر


سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام تروریستی حمله به بارگاه مطهر حضرت زینب کبری(س) و زائرین و نمازگزاران روز جمعه ( 28تیر ماه 92) در حریم ملکوتی آن حضرت در دمشق را به شدت محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، سیدعباس عراقچی از مجامع بین المللی به ویژه اسلامی خواست ضمن ادای مسوولیت خویش در قبال صیانت از مقدسات اسلامی، تمامی مساعی خود را برای جلوگیری از تکرار جنایات ضد انسانی و مغایر با مقررات بین المللی و اسلامی بکار گیرند.
روز گذشته (جمعه) گروه های تروریستی در سوریه با خمپاره به حرم حضرت زینب (س) حمله کردند که در پی این حمله تروریستی چند تن کشته و تعداد دیگری نیز زخمی شدند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دولتطبقه بندی: اخبار، 
نویسنده روابط عمومی 1
آرشیو ماهانه
لینک دوستان
امکانات جانبی
moc.golbnahim.naruqrajib
برای دانلود کلیک کنید